czwartek, 2 marca 2017

Recenzja książki ,,Chłopak, który chciał zacząć od nowa"

Hejka kochani! Dzisiaj przychodzę z kolejną recenzją. Będzie to recenzja nie byle jakiej książki. Wspaniałej młodzieżówki, która na pewno poruszy serce niejednej dziewczyny/kobiety! :) Pełna miłości, czułości, ale także bólu i cierpienia. Niezapomniane chwile gwarantowane! Ellie- Rudowłosa dziewczyna, która rozstała się z chłopakiem. Pragnie wolności i nie chce się pakować w kolejne związki. Już niedługo będzie kończy szkołę, a skrycie pasjonuje się projektowaniem.

Jamie- Chłopak, który pragnie zmiany swojego życia. Marzy o zerwaniu z kryminalną przeszłością i zapomnieniu o traumatycznych wspomnieniach. Chce aby jego życie było ustabilizowane i w pełni spokojne.

Jeden przypadkowy wieczór w klubie zmienia jednak wszystko. Niespodziewane spotkanie i miłość od pierwszego wejrzenia. Ellie i Jamie szaleją za sobą i nie kryją się ze swoimi uczuciami. Razem przeżywają wspaniałe chwile i planują wspólną przyszłość. Chcą być razem i spełniać wszystkie marzenia.

Jednak pozostaje jeszcze przeszłość Jamiego, od której trudno się uwolnić. Ellie nic nie wie, a Jamie robi gdy nie są razem i nie podejrzewa co to może być. Jednak prawda zawsze wychodzi na jaw...

,,W życiu zdarzają się takie chwile, które wpływają na to, za kogo się później uważasz. Moment, który potem, z perspektywy czasu, oceniasz jako punkt zwrotny, kiedy wszystko zmieniło się na lepsze albo gorsze."

Po opisie może się wydawać, że jest to kolejna badziewna młodzieżówka. Otóż nie! Historia ta jest niesamowita. Wzruszająca, przyjemna, przepełniona miłością do drugiej osoby. Pokazuje co człowiek robi, aby nie zranić drugiej osoby. Jak radzi sobie z przeszłością, z cierpieniem. Miłość wygra wszystko i niezależnie od wszystkiego trzeba o nią walczyć. Historia Jamiego i Ellie pokazuje to idealnie. A to dopiero początek całej przygody, ponieważ będzie druga część, a może i kolejne.

Pokochałam głównych bohaterów. Razem z nimi przeżywałam ich radosne chwile i bardzo się z nimi zżyłam. Szczególnie bardzo polubiłam Jamiego, ponieważ jest naprawdę świetnie wykreowaną postacią. Autorka spisała się na medal! :)


Powiem wam szczerze, że uwielbiam historie miłosne. Dla niektórych są banalnie, ale dla mnie nie, ponieważ miłość nigdy nie jest nudna. To najsilniejsza więź z człowiekiem. Tak naprawdę nie ma idealnej definicji słowa ,,miłość", ponieważ to trzeba poczuć. I nie ma na świecie osoby, która nie chciałaby doznać tego uczucie, ponieważ to jest naturalnie. Nieważne jak bardzo zaprzeczamy, jak bardzo się przed tym bronimy. Miłość jest wspaniała i każdy na nią zasługuje. Bez względu na wszystko.

Powiem szczerze, że mam wiele do powiedzenia o tej książce, ale muszę się hamować, ponieważ jeszcze posypią się spojlery i będziecie mnie wszyscy gonić z widłami haha :D

Bardzo podoba mi się styl pisania autorki. Cała historia napisana jest z punktu widzenia Jamiego i Ellie. Ale nie jest tam to samo. To jakby się przeplata. Najpierw jest napisane co się dzieje z perspektywy Jamiego, a późniejsze wydarzenia z perspektywy Ellie i tak cały cza. Bardzo mi się to podoba, ponieważ jak wspomniałam wyżej nie mamy tego samego, a możemy poznać uczucia i myśli każdego z głównych bohaterów. Pani Kirsty ma bardzo lekki styl pisania i wszystko czyta się bardzo szybo i przyjemnie. Jest to dla mnie ogromną zaletą, ponieważ na co dzień mam szkołę i na książki nie zostaje mi wiele czasu. Jeśli chodzi o okładkę to jest przyjemna, ale widziałam lepsze. Nie jestem jednak okładkową sroką, więc jest to dla mnie obojętne :)


Podsumowując bardzo polecam wam tą książkę. Jest niesamowita. Spodoba się nastolatkom i starszym kobietom. Nie wiem jak z chłopakami, ale jak któryś lubi takie książki to również polecam! :D Wspaniała historia o miłości, a takie są najlepsze! I do tego lekka młodzieżówka! Czego chcieć więcej! Naprawdę musicie to przeczytać, bo chyba się obrażę :)

<3 9="" :="" a="" cam="" cia="" do="" gni="" h="" i="" jest="" ka="" ksi="" kt="" mnie="" moja="" ocenka="" okazji="" okno="" opaka="" p="" po="" poniewa="" przez="" przy="" r="" ry="" si="" ta="" to="" wnie="" wspania="" zach="" zakrada=""> Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu HarperCollinsPolska 

6 komentarzy:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.