niedziela, 24 września 2017

Recenzja książki ,,Indeks szczęścia Juniper Lemon"

Hejka! Przepraszam, że ostatnio się nie odzywam, ale szkoła mnie pochłonęła. Liceum=dużo nauki i każdy kto w nim jest lub był na pewno to potwierdzi. Mimo wszystko znalazłam chwilę czasu na napisanie recenzji niesamowitej według mnie książki! Jeśli jesteście ciekawi, to zapraszam do czytania! :)
To sześćdziesiąt pięć dni temu wydarzył się wypadek. Wypadek, który zmienił wszystko. Który odebrał Juniper jedną z najważniejszych osób w jej życiu. Bez niej to już nie to samo. Wszystko się zmieniło...

Pewnego zwyczajnego dnia jednak Juniper odnajduje w torebce zmarłej siostry list do TY. Został on napisany w dzień tragicznego wypadku i w liście tym dziewczyna zrywa z tajemniczym chłopakiem. Juniper jest jednak w szoku. Nie wiedziała o tajemniczym związku siostry i nie może uwierzyć w to, że ta nie powiedziała jej nic. Chce wyświadczyć siostrze przysługę i mimo, że ta nie żyje, Juniper postanawia odnaleźć TY i wręczyć mu list. 

Juniper gubi fiszkę. Można powiedzieć, że to nic nadzwyczajnego, ale jednak była ona wyjątkowa. Skrywała bowiem tajemnicę, o której nikt nie mógł się dowiedzieć.  

Książka ,,Indeks szczęścia Juniper Lemon" to niesamowita historia dziewczyny, która straciła w życiu najważniejszą osobę i stara sobie z tym poradzić. Opowiada o cierpieniu, ale także o miłości, przyjaźni i o tym, że ze wszystkim można sobie poradzić.

- Ból […] - jest jak dobra zabawa: przychodzi i odchodzi. Nie możesz nic na to poradzić. Ważne jest... - […] - żeby brać każdą chwilę taką, jaka jest.

Jest to bardzo mądra książka z której wiele można wynieść. Mimo, że jest to młodzieżówka, to nie jest ona schematyczna. Opowiada o sprawach ważnych w taki sposób, że książka trafi do młodzieży. Książka jest lekka, można się przy niej pośmiać, ale jednocześnie te ważne sprawy są wplatane w fabułę w tak świetny sposób, że wszystko idealnie się łączy.  

Bohaterowie według mnie są świetni. Najbardziej urzekła mnie mimo wszystko Juniper Lemon. Jest to bardzo odważna i silna osoba z której można brać przykład. Mimo młodego wieku uczy się ona na błędach i przede wszystkim mimo straty najbliższej osoby nie poddaje się! Chce pomagać innym i troszczy się o swoich przyjaciół. Autorka stworzyła genialną główną bohaterkę! Brawa! 

To nie koniec, to rozpoczęcie kolejnego rozdziału. Nie wiem, co niesie przyszłość, ale wiem, że nie zmienia przeszłości. Nie zmienia tego, co nas łączyło.

Jeśli chodzi o styl pisania autorki, to jest on bardzo lekki i przyjemny. Narracja jest pierwszoosobowa, więc moja ulubiona. Czcionka naprawdę przyjemna dla oka, a okładka prześliczna. Połączenie kolorystyczne i ta czcionka idealnie ze sobą współgrają i tworzą uroczą i wspaniałą całość! <3 p="">

Myślę, że książkę tą warto przeczytać bez względu na wiek. Dotrze ona do młodzieży i do dorosłych, ponieważ każdy z nas odkryje w niej coś innego, niezwykłego... Być może utożsamicie się z główną bohaterką, a może emocje jej towarzyszące nie są wam obce. Sięgnijcie i przekonajcie się jak będzie! :D

Im się jest mądrzejszym, tym więcej uchodzi na sucho.

Podsumowując, naprawdę polecam wam tę książkę. Myślę, że takich historii młodzieżowych z przekazem jest coraz mniej. Naprawdę cieszę się, że wydawnictwo postanowiło wydać tę książkę, ponieważ trafia ona na listę moich ulubionych. Po prostu kocham!

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu: 

5 komentarzy:

 1. bardzo fajna recenzja. pewnie sięgnę po tą książkę.
  www.flare.com.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama okładka i opis bardzo przyciągają, a jeszcze po tylu pozytywnych recenzjach, jeszcze bardziej chce się z nią zapoznać :D

  OdpowiedzUsuń
 3. O tej książce słyszałam naprawdę wiele i kiedy tylko znajdę odrobinę czasu, sięgnę po nią. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie ta książka kusiła właśnie okładką. Jest jakaś taka niesamowicie pozytywna z tymi kolorami, prawda? :) Pozdrawiam,
  Ewelina z Gry w Bibliotece

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja się w tej powieści po prostu zakochałam. Była tak wartościowa i tak urocza jednocześnie... Wow. A do tego mega oryginalna!

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.